Europejski Dzień Języków

W dniu 26.09.2016r. w naszej szkole zorganizowano Europejski Dzień Języków. W imprezie uczestniczyli uczniowie klas 4-6 SP oraz 1-3 gimnazjum. Celem tej inicjatywy było ukazanie różnorodności językowo-kulturowej naszego kontynentu oraz wspieranie nauki języków obcych. Każda klasa miała za zadanie przygotować plakat informujący o wylosowanym przez siebie państwie. Ponadto, uczniowie prezentowali charakterystyczne potrawy danego kraju, taniec, piosenkę, słynne osoby historyczne i współczesne. Uczniowie mieli również za zadanie przebrać się w charakterystyczny sposób dla danego kraju. Wszystkie klasy zaangażowały się w przygotowanie tych konkurencji, przez co rywalizacja była bardzo wyrównana. Jednakże najlepsza, zdaniem jury, okazała się klasa 4b. Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tej uroczystości.