Wycieczka do Gniezna 10.12.2015 r.

W czwartek 10 grudnia uczniowie klasy II a, II b oraz III b  wraz z wychowawcami pojechali na jednodniową wycieczkę do Gniezna. Celem wyjazdu była wizyta w fabryce bombek oraz udział w spektaklu "Opowieść wigilijna" w teatrze im. A. Fredry.

Pierwszym etapem wycieczki było zwiedzanie Fabryki Bombek Kadpol. W trakcie zwiedzania dzieci miały okazję zobaczyć cały proces przygotowywania i ozdabiania bombek. Wycieczka w fabryce obejmowała cztery główne działy produkcji- etap dmuchania szkła, srebrzenie, lakiernia, dekorowanie . Następnie każde dziecko uczestniczyło w warsztatach plastycznych, dzięki którym mogło własnoręcznie, według własnego pomysłu ozdobić bombkę choinkową .

Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały bombki choinkowe z własnym imieniem oraz bombki, które wcześniej sami ozdabiali.

Drugim etapem wycieczki była wizyta w teatrze. Dzieci zobaczyły niezwykle wzruszające przedstawienie na motywach "Opowieści Wigilijnej" K.Dickensa.

Piękna sceneria, profesjonalni aktorzy, niesamowita muzyka i oświetlenie, wszystko to sprawiło, że oglądanie sztuki stało się niezwykłym przeżyciem. Dzieci były zachwycone przedstawieniem oraz grą aktorów, niektórzy bardzo żywo i spontanicznie reagowali na wydarzenia rozgrywające się na scenie.