Regulamin biblioteki

Przypominamy, jakie prawa i obowiązki mają czytelnicy biblioteki szkolnej.

REGULAMIN BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

1. Z księgozbioru bibliotecznego mogą korzystać wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły oraz rodzice uczniów.

2. W bibliotece należy zachowywać się cicho.

3. Nie należy jeść i pić przy półkach z książkami.

4. Książki wolno wypożyczać jedynie na swoje nazwisko.

5. Czytelnik ma prawo do wypożyczenia równocześnie do pięciu książek.

6. Książki można wypożyczać na czas ferii wakacji. Należy je zwrócić po rozpoczęciu nowego roku szkolnego lub podczas wakacyjnych dyżurów bibliotecznych.

7. Maksymalny czas wypożyczeń książki w czasie od września do czerwca to jeden miesiąc. Czas ten można przedłużyć za zgodą nauczyciela – bibliotekarza.

8. Czytelnik zobowiązany jest do szanowania wypożyczonych książek.

9. Za zniszczoną lub zagubioną książkę czytelnik zobowiązany jest oddać inną o tym samym tytule lub pozycję wskazaną przez bibliotekarza.

10. Uczeń sam szuka książek na półkach, w razie trudności zwraca się o pomoc do bibliotekarza.

11. Z księgozbioru podręcznego można korzystać wyłącznie w pomieszczeniu biblioteki.

12. Uczeń zobowiązany jest do zwrotu wszystkich wypożyczonych książek przed zmianą szkoły oraz na 2 tygodnie przed ukończeniem szkoły.