Konkurs dla pomysłowych

Młodzi Geniusze, oto propozycja specjalnie dla Was:

Urząd Patentowy Rzeczpospolitej Polskiej, Polska Akademia Dzieci oraz Muzeum Techniki i Przemysłu Naczelnej Organizacji Technicznej zapraszają do udziału w konkursie "AMBASADOR SZKOLNEJ WYNALAZCZOŚCI 2017".

Celem KONKURSU jest wyróżnienie najciekawszych projektów wynalazków lub innych rozwiązań technicznych, gier planszowych lub komputerowych wymyślonych przez dzieci!

Z regulaminu konkursu:

* Do konkursu mogą przystapić osoby w wieku do lat 13

* Do KONKURSU można zgłaszać projekty w kategoriach:

a) WYNALAZKI lub inne ROZWIĄZANIA TECHNICZNE (w tym ulepszenia już istniejących narzędzi, np.: łopatki do piaskownicy, ołówka, grzebienia, spełniające wymogi funkcjonalności i przedstawione w formie wykonanego ręcznie prototypu.

b) GRY PLANSZOWE lub KOMPUTEROWE (z zastosowaniem Kodu, Scratch MIT lub dowolnego innego programu).

* Ideami projektów, o których mowa w ust. 1 lit. b musi być wynalazczość, innowacyjność albo odkrywczość.

* Zasady gier planszowych, o których mowa w ust. 1 lit. b, nie mogą ograniczać się wyłącznie do tego, że gracze przesuwają swoje pionki o taką liczbę pól, jaką wyrzucą kostką (typu „chińczyk”). Takie gry planszowe będą dyskwalifikowane.

Termin nadsyłania projektów: do 8 maja 2017 r. Nagroda główna to 500 złotych!

Cały regulamin zjadziecie tutaj: