V KONKURS BOŻONARODZENIOWY Biblioteki publicznej

Biblioteka publiczna zaprasza do udziału w konkursie na najładniejszą ozdobę lub szopkę bożonarodzeniową.

Karta zgłoszenia do pobrania tutaj.

V KONKURS  BOŻONARODZENIOWY

I. ORGANIZATOR KONKURSU

1. Organizatorem konkursu jest Gminna Biblioteka Publiczna w Krzymowie Filia w Brzeźnie.

II. CELE KONKURSU

1. Kultywowanie tradycji i zwyczajów Bożego Narodzenia.
  2. Rozwijanie talentu artystycznego uczniów, kreatywności i wyobraźni oraz umiejętności manualnych i plastycznych.
  3. Stworzenie możliwości prezentacji własnych prac.

III. ZAŁOŻENIA ORGANIZACYJNE

1. Konkurs adresowany jest do przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu gminy Krzymów.
  2. Konkurs jest zorganizowany dla czterech grup wiekowych:

a)      przedszkola,

b)      klasy I – III SP,

c)      klasy IV – VI SP,

d)      gimnazja.

1. Konkurs zostanie przeprowadzony w dwóch kategoriach tematycznych dla poszczególnych grup wiekowych:

a)      przedszkolak, uczeń SP wykonuje ozdobę choinkową,

b)      gimnazjalista wykonuje szopkę bożonarodzeniową.

1. Prace zgłoszone do konkursu muszą być pracami własnymi. Każda powinna być opatrzona imieniem i nazwiskiem autora, klasą, nazwą i adresem szkoły oraz danymi opiekuna.
  2. Prace mogą być wykonane dowolną techniką plastyczną.
  3. Prace niespełniające zasad uczestnictwa nie będą brane pod uwagę przez jury konkursowe.

IV. OCENA PRAC KONKURSOWYCH

1. Prace należy składać osobiście do dnia 20 grudnia 2016 r. do Gminnej Biblioteki Publicznej w Brzeźnie, ul. Konińska 12.
  2. O wyłonieniu zwycięzców konkursu decyduje jury powołane przez organizatora.
  3. Kryteria oceny ustalone zostają w następujący sposób:

a)      pomysłowość i oryginalność pracy,

b)      estetyka,

c)      kolorystyka,

d)      stopień trudności wykonania,

e)      dobór materiałów.

V. OGŁOSZENIE WYNIKÓW KONKURSU

1.  O wynikach zwycięzcy zostaną poinformowani przez zamieszczenie wyników konkursu na stronie internetowej www.zsbrzezno.szkolnastrona.pl, bądź telefonicznie.

2. Rozdanie nagród nastąpi 22 grudnia 2016 r. o godz. 1100  w Gminnej Bibliotece Publicznej w Brzeźnie.

3. Prace będzie można oglądać na wystawie pokonkursowej.

VI. NAGRODY

1. Organizator przyzna trzy nagrody główne dla każdej z grup wiekowych oraz ewentualne wyróżnienia.