Świetlica szkolna

Świetlica działająca przy Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Brzeźnie czynna jest w godzinach 7:00-16:00.

Zorganizowana jest dla uczniów, którzy muszą dłużej przebywać w szkole ze względu na czas pracy swoich rodziców (opiekunów), organizację dojazdu do szkoły lub inne okoliczności wymagające zapewnienia im opieki w szkole.
     Do świetlicy w pierwszej kolejności przyjmowani są uczniowie rodziców pracujących. Kwalifikacji i przyjmowania uczniów dokonują nauczyciele świetlicy na podstawie kart zgłoszeń składanych przez rodziców (opiekunów). Dziecko zapisywane jest do świetlicy na dany rok szkolny. Zapisy do świetlicy odbywają się corocznie.

W skład świetlicy szkolnej wchodzą dwa pomieszczenia:

·    Duża świetlica dla klas 4 - 8 w nowym budynku szkoły czynna jest w godzinach  :

Od rana:

7:00 – 9:40 w poniedziałki i środy

7:00 - 10:00 we wtorki

7:00 - 8:45 w czwartki i piątki

13:35 - 15:30 w poniedziałki i środy

12:35 - 14:35 we wtorki

13:35 - 14:35 w czwartki

13:35 - 15:55 w piątki

·    Mała świetlica dla klas 1- 3 w budynku pałacu  czynna jest w godzinach :

11:30 - 16:00 od poniedziałku do czwartku

11:30 - 15:15 w piątki

Sale wyposażone są w odpowiedni sprzęt dostosowany do potrzeb dzieci. Świetlica systematycznie doposażona jest i wzbogacana w nowe gry, pomoce dydaktyczne, zabawki, sprzęt do zajęć rekreacyjno – sportowych oraz materiały do zajęć plastycznych.Głównym celem działalności świetlicy jest zapewnienie zorganizowanej opieki wychowawczej uczniom przed lub po zajęciach.Realizując swoje zadania świetlica współpracuje z rodzicami (opiekunami) ,nauczycielami wychowanków,  oraz specjalistami pracującymi w szkole.

Nasza świetlica to miejsce, w którym dzieci spędzają czas w miłej, przyjaznej atmosferze. Uczniowie przebywający w świetlicy mogą liczyć na pomoc nauczycieli w odrabianiu prac domowych, możliwość spożycia posiłku oraz bezpiecznego i efektywnego wypoczynku.

Na świetlicy każde dziecko może znaleźć taką formę aktywności, która będzie rozwijać jego zainteresowania i predyspozycje. W naszej ofercie znajdują się także zajęcia plastyczne. Promujemy czytanie książek podczas zajęć czytelniczych. Posiadamy szeroki zbiór gier planszowych i puzzli, proponujemy również różnego rodzaju gry umysłowe czy kalambury. Przy sprzyjającej aurze nasze zabawy odbywają się na świeżym powietrzu, jeśli pogoda nie zachęca – prowadzimy zajęcia z wykorzystaniem środków audiowizualnych TV , internet .