Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 - harmonogram

Szczegółowe informacje o rozpoczęciu nowego roku szkolnego dla poszczególnych klas znajdują się poniżej.

Drodzy Uczniowie, Szanowni Państwo Rodzice.

1 września 2021 roku rozpoczynamy nowy rok szkolny 2021/2022.  Ze względu na zachowanie procedur bezpieczeństwa w celu zapobiegania  i przeciwdziałania COVID-19 ten dzień będzie wyglądał podobnie jak w zeszłym roku.

Uczniowie spotkają się przede wszystkim ze swoimi wychowawcami w wyznaczonych salach i zgodnie z podanym poniżej harmonogramem. Jedynie uczniów klas I i klas IV zapraszamy do dużej sali gimnastycznej w wyznaczonych godzinach.

W klasach II-III rodzice mogą przyprowadzić dziecko na plac przed wyznaczonym wejściem do pałacu. Tam będzie czekał na uczniów i rodziców wychowawca. Uczniowie i rodzice pod nadzorem nauczyciela udają się do klas. Rodzice mogą wejść z dzieckiem do szkoły wyjątkowo w rozpoczęcie roku szkolnego. Od 2 września będzie można wejść tylko do wyznaczonych części wspólnych w budynkach szkolnych (podobnie jak w zeszłym roku szkolnym).

Przypominamy, iż w przestrzeniach wspólnych (korytarz, szatnia) uczniowie zachowują dystans ok.1,5 metra. Ponadto mogą założyć osłonę na usta i nos. Po wejściu do szkoły myją ręce. W sali zajmują wyznaczone przez nauczyciela miejsca.

Uczniowie klas I i IV mogą przyjść do szkoły z jednym rodzicem. Zajmują miejsca w sali z zachowaniem dystansu. W pomieszczeniach wspólnych (korytarz) zachowują również dystans społeczny. Mogą osłonić usta i nos.

Rodzice towarzyszący dzieciom muszą zachować  dodatkowe środki ostrożności i zalecenia reżimu sanitarnego:

• zachowanie 1,5 metrowego dystansu,
  • zakrycie nosa i ust,
  • obowiązkowa dezynfekcja rąk,
  • ograniczone przemieszczanie się po szkole,
  • ograniczony kontakt z pracownikami szkoły.

Uczniowie klas V-VIII wchodzą wyznaczonym wejściem i od razu udają się do odpowiedniej sali. Tam, po umyciu rąk, zajmują wyznaczone przez nauczyciela miejsce. W pomieszczeniach wspólnych mogą zakrywać usta i nos. Muszą zachować dystans społeczny, m.in. 1,5 m (również przed szkołą lub wchodząc do niej).

Z poważaniem U. Kucharska

Nauczyciel