Wracamy do szkoły.

Kochani Uczniowie, Szanowni Państwo Rodzice!!!

Od 17 maja 2021 r. powoli rozpoczynamy powrót uczniów klas IV-VIII do nauki w trybie stacjonarnym wg harmonogramu udostępnionego na e-dzienniku LIBRUS. Wiemy, że zarówno nasi Uczniowie, jak i Państwo Rodzice odczuwacie niepokój związany z kolejnymi zmianami, związanymi z pandemią i społeczną izolacją, które okazały się szczególnie trudnym czasem dla uczniów, nauczycieli i rodziców.

Dlatego też nasza szkoła włączyła się w akcję promowaną przez Instytut Psychologii UJ, której celem jest podarowanie uczniom i uczennicom tzw. tygodnia ulgi! U nas ten okres będzie trwał przez dwa tygodnie nauki hybrydowej od 17 do 21 maja 2021 r.

W tym czasie nie musicie obawiać się kartkówek, sprawdzianów i odpytywania w trakcie nauki stacjonarnej. Kładziemy nacisk na relacje międzyludzkie, integrację zespołową. Będziemy je odbudowywać poprzez różne działania, które Wam zaproponujemy, m.in.
- organizację Dnia Życzliwości,
- Dni z Wychowawcą,
- realizację projektów edukacyjnych,
- pracę na zajęciach w małych zespołach,
- realizację zajęć na świeżym powietrzu, czyli Klasa poza klasą (przy sprzyjających warunkach atmosferycznych),
- przypomnienie sposobów skutecznego uczenia się.

Mamy nadzieję, że powrót do normalności małymi krokami pomoże nam odbudować to, co zostało zaburzone poprzez miesiące edukacji zdalnej. Na razie zadbajmy o życzliwe relacje w naszej społeczności szkolnej, a na pewno to pozwoli wszystkim w niedługim czasie wrócić do czasu sprzed pandemii - czyli systematyczności, obowiązkowości, a co za tym idzie do powtórzenia i utrwalenia wiedzy i umiejętności zdobytych w czasie pracy zdalnej.

Pozdrawiamy – dyrekcja