Europejski tydzień kodowania 2019 także u nas

W październiku szkoły w Europie i na świecie ogarnia gorączka kodowania dzięki Europejskiemu Tygodniowi Kodowania! I my poddajemy się tej epidemii i kodujemy, kodujemy, kodujemy...

Od 5 do 20 października kodować będziemy na lekcjach, po lekcjach i pomiędzy lekcjami.

Już 4 października klasy piąte i siódma "A" odbyły "Rozgrzewkę przed CodeWeek 2019" wprawając się w kodowaniu na zajęciach informatycznych. Od tego dnia kodować można w naszej szkole codziennie!

Kodowanie w bibliotece:

Biblioteka szkolna zaprasza do zabaw ze Scottie Go! - świetną grą edukacyjną, w której kody układa się z kartonowych klocków. Aplikacja na tablecie pokazuje, jak zagubiony kosmita odnajduje dzięki nim drogę do części swojego pojazdu.

Programowanie w programie PixBlocks także odbywa się w bibliotece przy użyciu specjalnego stanowiska komputerowego z wersją offline aplikacji. Nauka programowania może się przydać w najbliższej przyszłości uczniom, którzy staną do zmagań w konkursie PIX PROGRAMMING CHALLENGE. Ale i ci, którzy chcą tylko pogimnastykować się w logicznym myśleniu zyskają mnóstwo satysfacji z rozwiązywania kolejnych łamigłówek.

Fotograficzna relacja z Tygodnia Kodowania - w galerii