EUROWEEK 2019

W dniach 12-16 lutego 2019r. grupa uczniów naszej szkoły oraz SP w Głodnie pod opieką p. Małgorzaty Pawłowskiej oraz p. Katarzyny Przybylskiej wzięła udział w obozie językowym Euroweek- Szkoła Liderów w Długopolu-Zdroju. Podczas warsztatów uczniowie mieli możliwość poznać wolontariuszy z wielu krajów całego świata - Wietnamu, Indii, Kolumbii, Azerbejdżanu i wielu innych. Prowadzone przez nich zajęcia opierały się głównie na pracy zespołowej.

Pierwszy dzień upłynął na zapoznaniu się ze wszystkimi uczestnikami obozu- dziećmi z Rudy Śląskiej oraz Gliwic - uczniowie przedstawiali się sobie, tworzyli origami, prowadzili dyskusje w małych grupach celem integracji. Zorganizowali również TV SHOW, podczas którego prezentowali różne programy telewizyjne. Drugiego dnia pobytu udaliśmy się na krótką wycieczkę do Bystrzycy Kłodzkiej oraz Kłodzka. Był to również dzień walentynek, więc uczniowie pisali do siebie kartki. Zorganizowano także Global Village, podczas którego dzieci prezentowały w grupach wylosowane przez siebie kraje. W tym dniu odbył się również Talent Show. Trzeciego dnia dzieci odbyły wirtualną podróż do Indonezji, jak również wykonały projekt mający na celu przedstawić problemy dotykające nasze społeczeństwo i cały świat. Każdy dzień rozpoczynał się rozgrzewką -Energizer'em, mającą na celu pobudzić do działania, a kończył się wspólną zabawą przy muzyce. Udział w tych warsztatach pozwolił nawiązać nowe znajomości, nabrać pewności siebie, zdobyć nowe doświadczenia, a przede wszystkim zrozumieć potrzebę komunikowania się w języku obcym.